rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Ten, kto wyraził zgodę na logo i hasło Euro 2012 chyba nie jest prawdziwym Polakiem !

Logo Mistrzostw Europy ma w samym środku nieco stylizowany i nieco przytępiony, jednak wyraźny znak trizuba, który symbolizuje ukraiński nacjonalizm, natomiast brak jest jakichkolwiek elementów polskiego orła .

Nawet kolejność kolorów na tej części, która ma mieć rzekomo elementy polskie jest wadliwa, gdyż flaga Polski ma kolor biało-czerwony, a nie jak przedstawiono- czerwono-biały. Kolor czerwony na górze, biały w środku i czerwony na dole, to jest flaga Austrii, natomiast czerwono- biały, to Monaco.

Prawdziwe hasło ME tłumaczone z ukraińskiego i z angielskiego brzmi : "razem tworzymy historię" !!!

Chciałbym w tym miejscu przypomnieć, że w Bielsku-Białej mieszka wiele rodzin wygnanych przez Ukraińców spod znaku trizuba ze Złoczowa, Lwowa, Stanisławowa, Dunajowa i wielu, wielu innych miejscowości Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej. Ta prawdziwa historia od września 1939roku nie była tworzona razem, bo Ukraińcy brali udział w ludobójstwie Polaków na Kresach, a nawet brali udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego. Bestialskie zbrodnie UPA dokonywane były ze szczególnym okrucieństwem na polskich bezbronnych kobietach i dzieciach. Setki tysięcy Polaków obrabowano ordynarnie z ich życiowego dobytku i albo denuncjowano KGB, które wywoziło naszych rodaków na Sybir, albo Ukraincy donosili na Gestapo, kto we wsi lub w mieście działa w AK. Po wojnie tych którzy zdołali przeżyć zastraszano i nierzadko mordowano, a w najlepszym razie zmuszano do opuszczenia własnych domów i tułaczki na zachód w nieznane ! To Polacy byli prawdziwie wypędzonymi .

W okresie ZSRR Ukraińcy byli najbardziej agresywnymi komunistami, co miało odbicie między innymi w tzw. doktrynie Breżniewa o ograniczonej suwerenności krajów RWPG .

Polacy mimo tak dramatycznych doświadczeń historii, pomogli Ukrainie wyzwolić się z komunizmu na niepodległość i okazują dobrą wolę w budowaniu zupełnie innej, już przyjaznej przyszłości.

DLATEGO TWORZENIE NOWYCH NIEDOMÓWIEŃ W POSTACI ASYMETRII SYMBOLIKI NARODOWEJ NA LOGO I HAŚLE ME 2012 JEST INTELIGENTNĄ PROWOKACJĄ !

NIE MOŻE BYĆ TAK, ŻE POLACY DEKLARUJĄ NA ME 2012 PRZYJAZNĄ PRZYSZŁOŚĆ, A UKRAIŃCY PRZY TEJ SAMEJ OKAZJI, W SWOIM OJCZYSTYM JĘZYKU WYSŁAWIAJĄ HISTORIĘ SPOD ZNAKU TRIZUBA !!!

Jesli ma być jakiekolwiek wspólne haslo, to nie może być ono inne w Polsce i inne na Ukrainie i wszystkich pozostałych krajach świata !

Szczytem bezmyślności działaczy PZPN jest twierdzenie, że "hasło inaczej brzmi w Polsce, a inaczej za granicą", bo czasy wciskania ludziom ciemnoty za pośrednictwem niektórych mediów już minęły mam nadzieję bezpowrotnie.

W dobie internetu i powszechnej znajomosci angielskiego,niemal każdy Polak potrafi sobie przetłumaczyć co oznaczają poszczególne slowa hasła, a z języka ukraińskiego nasi bielszczanie, których tam obrabowano z majątków też umieją wiernie przełożyć cyrylicę na język polski .

Przecież we Lwowie, a nawet w Kijowie nadal mieszka wielu Polaków i kto im będzie w stanie wytłumaczyć, że zgodnie z najnowszym słownikiem PZPN :" wspólne tworzenie historii znaczy to samo co wspólne tworzenie przyszlości " ???

Pominięcie naszego białego orła na logo przy rownoczesnej prezentacji trizuba, to już jest skandal .

Ciekawe jak zareagowaliby nasi sąsiedzi zza Buga gdyby logo było w postaci białego orła w koronie, który w jednej łapie trzyma pilkę nożną, a w drugiej trizuba, a haslo by brzmiało : " Polacy na Ukrainie mogą czuć się jak u siebie domu" !

Kompromitacja niektórych dygnitarzy PZPN nie zna granic .

Rajmund Pollak

2009-12-14 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533074
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Spektakularna prowokacja wobec Polski na logo i haśle Euro 2012 !, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała